ĮMONĖS ISTORIJA

Auguste Reymond“ istorija prasideda 1898 metais, kai jaunas 27 metų vyras Tramelane išsinuomojo nedidelį butą ir pasamdė keletą laikrodininkų, ketindamas gaminti savo vardo laikrodžius. Netrukus jį aplankė sėkmė. 1910-aisiais jo kuklus verslas jau buvo išaugęs į didžiulį fabriką, kuriame dirbo daugiau nei šimtas žmonių. Pats Augustas Reymondas tapo vienu iš nedaugelio laimingųjų, Juros kalnuose vadinamų „laikrodžių baronais“.

Manufacture A. Reymond“ gaminami mechanizmai, garsėjantys aukšta kokybe ir patrauklia kaina, buvo tiekiami daugeliui kitų laikrodžių gamintojų ir tapo žinomi visame pasaulyje firminiu „UNITAS“ pavadinimu. Paskutinis likęs iš „UNITAS“ kalibro mechanizmų yra prisukamas kišeninio laikrodžio mechanizmas 6497/98, kurį dar ir šiandien gamina „ETA“ kompanija.

Augusto Reymondo įmonės augimą drastiškai nutraukė 1929 metų akcijų rinkos krizė. Jam teko perduoti savo įmonės finansinį valdymą grupei šveicarų investuotojų, tačiau jis liko vadovauti prekybai iki 1934 m.

Daugelį metų Augustas Reymondas keliavo po pasaulį su neišsenkamu entuziazmu pristatydamas naujausius savo kolekcijos laikrodžius. Liudininkai prisimena žmogų elegantiškai pakirpta balta barzdele, kuris įmesdavo savo laikrodį į šampano taurę, o po to nutėkšdavo jį ant madingiausių Europos svetainių kilimų sakydamas svečiams, kad po tokių lemtingų maudynių laikrodis vis tiek neveiks. Tačiau po kelių sekundžių metrdotelis atnešdavo ant padėklo nelaimėlį laikrodį ir ponas Reymondas apsimesdamas nustebęs pareikšdavo, kad – norite tikėkite, norite ne – jo laikrodis vis dar tiksi! Tai kuo puikiausiai įtikindavo net ir skeptiškiausius jo klientus, kad šie laikrodžiai iš tiesų nepralaidūs vandeniui ir atsparūs smūgiams, o tais laikais tai buvo tikra technologinė revoliucija.

Net kai Augustas Reymondas nebedirbo savo įmonėje, ji išliko ištikima pionieriškam požiūriui ir toliau buvo tarp lyderių techninių ir estetinių tyrimų srityje. Šeštame dešimtmetyje „Auguste Reymond“ inžinieriai sukūrė dvi naujas gaminių serijas, kurios užtikrino šio firminio pavadinimo šlovę daugiau nei dvidešimčiai metų: tai buvo skaitmeniniai laikrodžiai su „peršokančiomis valandomis“ ir „Brailio“ laikrodžiai akliesiems. Šiuo metu „Auguste Reymond“ įmonė vis dar neprilygstama liečiamųjų „Brailio“ laikrodžių ekspertė ir šiuos laikrodžius platina senuoju firminiu pavadinimu „ARSA“. „Jumping Jive“, tiksli laikrodžio su „peršokančiomis valandomis“ kopija, buvo pagaminta 1994 metais. Visi penki šimtai „Jumping Jive“ serijos vienetų jau džiugina retų laikrodžių kolekcininkus.

Brandaus amžiaus sulaukusią įmonę smarkiai aplamdė „kvarcinė krizė“, ištikusi visą šveicariškų laikrodžių pramonę aštunto dešimtmečio pabaigoje. Tais niūriais metais Šveicarijoje visiškai dingo pasitikėjimas laikrodžių verslu ir nė vienas investuotojas nebūtų statęs nė skatiko už laikrodžių kompaniją. Taigi „Manufacture A. Reymond“ turėjo būti likviduota. Įmonei išlikti, nors ir daug menkesne forma, pavyko vien dėl Jameso Choffato, vieno jos buvusių vadovų, kuris išpirko tai, ką dar buvo galima išgelbėti nuo šios katastrofos, ir tęsė „Auguste Reymond“ laikrodžių gamybą. Tuo metu, kaip to reikalavo konkurencija, daugiausia buvo gaminami kvarciniai mechanizmai ir tiekiami keliems paskutiniams importuotojams, kurie vis dar prekiavo šios rūšies gaminiais.

Tik 1989 metais „Auguste Reymond“ iš tiesų vėl atgimė. Įmonę įsigijo „Nitella“ SA, dar vienas Tramelane įsikūręs laikrodžių fabrikas, ir Thomas Looslis, jaunas 27 metų vyras, baigęs meno istoriją ir prancūzų literatūrą, bet dirbantis laikrodžių dizaineriu, tapo naujuoju „Auguste Reymond“ SA direktoriumi.

Thomas Looslis pasiryžo atgaivinti ir „seną gerą“ mechaninį laikrodį. Nepraėjus nė dvejiems metams jis sukūrė „Auguste Reymond“ visiškai naują kolekciją, kurią sudarė vien tik vidutinės kainos mechaniniai laikrodžiai.

Po tokio naujo postūmio „Auguste Reymond“ išleido įspūdingų „gudrių“ laikrodžių, tokių kaip mechaninis rankinis laikrodis su žadintuvu, kišeninis kas ketvirtį valandos mušantis repetyras arba „gydytojo laikrodis“. Buvo atkurti senieji „UNITAS“ kalibro mechanizmai ir naudojami „Evergreen“, „In the Mood“ bei „Ballad“ laikrodžiams, kurių skaičius griežtai ribojamas ir kurių kiekvienas laikrodis turi savo eilės numerį.

Per dešimt metų maža Tramelano įmonė susigrąžino savo pozicijas tarp pagrindinių šveicariškų laikrodžių rūšių ir „svinguojantys“ Augusto Reymondo modelių pavadinimai, pagarbos džiazui ženklan, tapo viso pasaulio laikrodžių žinovų rekomenduojamais vardais.

RANKŲ DARBO PAGAMINTA ŠVEICARIJOJE

Mūsų įmonėje dirba viso labo tuzinas bendradarbiu, o mūsų dirbtuvėse kiekvienas laikrodis vis dar surenkamas rankomis – tai leidžia mums laikyti save daugiau meistrais nei pramoniniais gamintojais. Tą patį galima pasakyti ir apie daugumą mūsų tiekėjų. Net jei aukštųjų technologijų vaidmuo laikrodžių dalių gamyboje vis labiau auga, siekiant aukštos laikrodžio kokybės auselė ir rodyklė lieka nepakitusios. Niekas negali pakeisti profesinio išmanymo ir patikimos meistro rankos baigiamajame apdailos etape, kuriame kiekviena detalė reikalauja nepaprastai atidaus darbo. Taip pat poliruojami korpusai, puošiamos mechanizmų jungimo dalys, siuvami odiniai dirželiai, išpjaunamos rodyklės, o kur dar daugybė gyvybiškai svarbių operacijų montuojant mechanines judančias laikrodžio dalis, ir visa tai – rankų darbas.

Todėl kiekvienas „Auguste Reymond“ laikrodis yra unikalus, turintis savo pranašumų ir trūkumų, nes tobulų laikrodžių nebūna. Tačiau esame labai patenkinti, nes galime apie kiekvieną mūsų dirbtuvėse pagamintą laikrodį sau pasakyti, jog padarėme viską, ką sugebame, kad kuo labiau priartėtume prie tobulybės ir kad skrupulingai laikėmės savo devizo „tradition et qualité” (tradicija ir kokybė), atspausto kiekvieno mūsų laikrodžių dangtelyje.

KAM NAUDOTI MECHANINES JUDANČIAS DALIS?

Tarp daugelio argumentų, kodėl reikia naudoti mechanines judančias dalis, (pradedant emocijomis ir baigiant medicininėmis rekomendacijomis) norėtume pabrėžti tai, kas susiję su aplinkosaugos klausimais.

Mechaniniam laikrodžiui nereikia baterijos. Taigi nereikia ir baterijų išmesti. Vienintelė jūsų mechaniniam laikrodžiui reikalinga energija yra ta, kurią suteikiate jį prisukdami, o automatinius modelius užtenka nešioti.

Mechaninio laikrodžio niekada neišmesite. Jis veiks visą gyvenimą, o jūsų vaikai ar vaikaičiai galės jį sutaisyti net po penkiasdešimt ar šimto metų. O štai kvarciniam laikrodžiui niekas nepadės, kai nebebus galima gauti elektroninių dalių, ir tokio likimo šiandien sulaukia kai kurie kvarciniai mechanizmai, pagaminti vos prieš dvidešimt metų.

INFORMACIJA

Auguste Reymond“ yra neafišuojama gaminių rūšis. Šį firminį pavadinimą retai pamatysite ant blizgančio madų žurnalų popieriaus ar televizijos ekranuose. Toks mūsų sprendimas. Mes parduodame gaminį, o ne jo įvaizdį.

Pirkdami „Auguste Reymond“ laikrodį, nešvaistote pinigų, kad paremtumėte kokios nors aukštos klasės manekenės matmenis, sportininko pergales ar žavingą kino žvaigždės šypseną. Jūsų mokama kaina yra tik už laikrodį, kurį įsipareigojame pateikti per tiesioginį ir efektyvų platinimo tinklą.

Mūsų geriausia reklama yra klientai, kurie su malonumu nešioja „Auguste Reymond“ laikrodžius.

FILOSOFIJA

Du pagrindiniai mūsų verslo filosofijos žodžiai yra sąžiningumas ir kūrybiškumas.Anot seno trečio dešimtmečio šūkio, „ Auguste Reymond“ siūlomi laikrodžiai yra „sérieuses et avantageuses” (rimti ir naudingi). Toks sąžiningas požiūris į gaminį ir jo kainą vis dar išlieka mūsų prioritetu. Pasaulyje, kuriame vertybės vis labiau tampa tariamomis ir teorinėmis, mūsų firma – nors galbūt šiek tiek senamadiškai – tiki, kad privalome ir toliau kurti absoliučiai tikrus laikrodžius ir parduoti už kainą, atitinkančią jų tikrumą.

Kūrybiškumas yra dar vienas mūsų veiklos motyvas. Laikrodžių gamyba yra dvejopas menas, nuolat lyg švytuoklė svyruojantis tarp technikos ir estetikos standartų. Laikrodis turi būti funkcionalus prietaisas ir kartu juvelyrinis dirbinys, turintis emocinį svorį. Laikrodžio dizainerio tikslas – rasti pusiausvyrą, kad laikrodis būtų ir gražus, ir naudingas. Kaip kad mėginome parodyti naudodami sąsajas su džiazo muzika, tokioms nuolatinėms pusiausvyros paieškoms reikia ne tik aukšto meistriškumo, bet ir gebėjimo pajausti meninį įkvėpimą.

Todėl šiame kataloge atrasite daugybę skirtingų variacijų „laikrodžių tema“: pradedant istorine mūsų kišeninių laikrodžių citata ir baigiant minimalistinio dizaino „Chrono Blues“ ar postmodernistinėmis tokių laikrodžių kaip „Charleston“ arba „Jazz Age“ interpretacijomis.

Gal ir jūs „Auguste Reymond“ kolekcijoje surasite tą laikrodį, kuris suteiks jums laimės akimirkų ir savo tyliu tiksėjimu padės darniau gyventi su autentišku laiku.

MODELIAI

CHARLESTON

Kvadratinis laikas

Sukurti „Charleston“ laikrodžių seriją paskatino pirmieji stačiakampio formos laikrodžiai, kuriuos Augustas Reymondas sukūrė trečio dešimtmečio pabaigoje. Dėl aptakių kontūrų ir lenktų safyro kristalo formų į šį laikrodį ne tik gražu žiūrėti, jį ir malonu liesti.

RAGTIME

Ideali pora

Pasirinkite savo mėgstamą plieno ir aukso spalvų derinį ir pasiūlykite „Ragtime“ laikrodį savo partneriui ar partnerei. Žinoma, nepamirškite ir patys nešioti deramo laikrodžio.

RAGTIME VARIATIONS

Laikrodžių menas

Prireikė kelių talentingų laikrodžių meistrų kartų, kad būtų sukurti šie nuostabūs „gudrūs“ mechaniniai laikrodžiai, rodantys ne vien laiką.

COTTON CLUB

Amžini malonumai

Verslo susitikimas ryte, teniso mačas po pietų ir prašmatnus vakarėlis šį vakarą? Nesijaudinkite, jūsų „Cotton Club“ chronografas tobulai atrodys bet kurioje situacijoje.

BALLAD

Vis dar svingas

Ranka prisukamas „Ballad“ variantas turi „UNITAS 6580“ kalibro mechanizmą. Šį mechanizmą mūsų įmonė iš pradžių

gamino 1960-aisiais. Dabar jis atkurtas ir papuoštas ribotoje 999 laikrodžių serijoje.

JAZZ AGE

Nostalgijos šešėlis

Dėl neįprastų mobilių Džiazo amžiaus auselių, kurios jau buvo išrastos dvidešimto amžiaus pradžioje, šis laikrodis, be jokių abejonių, taps aptarinėjimo objektu, be to, jis bus mažiausias bei patogiausias nešioti „Valjoux“ chronografas.

FUSION

Du būdai laikui suvokti

Nors išorinė margų diskų, pakeičiančių rodykles, dalis sudarys kvapą užimančio bėgimo įspūdį, lėtas centrinių spiralių judėjimas padės pajusti, kad laikas gali eiti ir daug ramesniu žingsniu.

CHRONO BLUES

Aiški linija

Legendinis „Valjoux“ chronografas 7750 savo moderniausia forma.

ENCORE

Laikas – nebūtinai dideli pinigai.

Encore“ yra puikūs laikrodžiai pradedančiajam, kuris nori atrasti nuostabų mechaninių laikrodžių pasaulį.